Діти з батьками Покровської недільної школи побували у Гурбинському монастирі

Автор: Тарас Левицький
20.11.2017


   19 листопада 2017 року, діти разом з батьками, Покровської недільної дитячої школи знову подорожували. Тільки цього разу дорога була на Рівненщину, а саме у мальовничий край, де розташований Гурбинський Свято-Воскресенський чоловічий монастир на повстанських могилах.

   Історія цього монастиря не є дуже велика, адже він відкритий досить недавно, але місце на якому зведений монастир є справді історичне, бо саме тут відбувся, найбільший в історії, бій УПА та військ НКВД. І вже набагато пізніше місцеві жителі захотіли, щоб на цьому місці постійно лунала молитва за душі убієнних.

    Після молебня за здоров’я у Воскресенському храмі, який молились ієромонах Лука (Зань) та диякон Андрій Бурдик разом зі всіма паломниками, о. диякон Андрій провів нам невеличку пізнавальну екскурсію. Розпочав він з ікон з частичкою мощей, які знаходяться у храмі. А саме розповів про преподобного отця Меркурія, святу великомученицю Варвару, святого цілителя Пантелеймона, ікону Матері Божої Іверську та Всецарицю.

   Потім ми виходимо на подвір’я та спускаємось в музей-криївку, яка знаходиться на території монастиря. Отець Андрій досить детально розповідає про воїнів УПА, про їх побут, про життя, традиції.

  На завершення ми оглянули алею та Пантеон Героїв, який знаходиться в центральній частині монастиря, де поховані останки воїнів. І ввесь монастирський комплекс на великій колоні Матір Божа покриває своїм омофором.

   Після молитви та оглядин ми подякували братії монастиря за теплий прийом, смачно перекусили на природі і щасливо відправились до Львова.