Про молитву

Автор: Схиархимандрит Іоаким (Парр)
13.06.2017


    Ви не хочете молитися ввечері, тому що ви говорите молитву, а не молитеся. Тому це стає тягарем. У вас є бажання бути з Тим, Кого ви любите. Тому що той, кого ви любите, це ви сам. У вас немає бажання молитися, тому що ви втомилися і хочете комфорту. Тому молитва буде тільки приводом піти від себе улюбленого. Вам би не хотілося йти від себе, тому що прийшов час про себе подбати. Скільки було зроблено протягом дня для інших, на роботі, тому у мене немає часу, я дуже втомився.

     Пам'ятайте, що ми думали, як ми когось любили? Неважливо, чим ми займалися цілий день, але нам так сильно хотілося бачити цю людину! Нам було все одно, спали ми чи ні. Ми готові були стояти в снігу, навіть замерзаючи до смерті, але розмовляти з ним, тому що ми не хотіли залишати його. Ми повинні були вставати рано вранці, і нам було байдуже, відчуваємо ми себе добре чи ні, тому що ми любили.

    Ви будете здатні до молитви, якщо ви будете любити Бога. Ви будете бігти додому, щоб бути з Ним, замість того, щоб зітхати перед молитвою: «Знову мені потрібно починати». Цього б не було, якби ви думали про Нього цілий день, але ви думали весь день про себе. Бог повинен бути тим, про кого потрібно думати перш, ніж ми знайдемо вільний час для себе.

Схиархимандрит Іоаким (Парр)